Twinrix Adult (pro dospělé)

Vakcína proti žloutence typu A i B určená pro osoby od 16 let věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za 1 měsíc a třetí dávka se aplikuje za 6 měsíců po první dávce.

Existuje i zrychlené očkovací schéma, kdy se očkuje v rozestupu: první dávka ve zvolený den, druhá dávka za 7 dní, třetí dávka se aplikuje za 21 dní po první dávce a čtvrtá dávka se aplikuje za 12 měsíců po první dávce.

Přeočkování nebylo stanoveno.

Kdy je nutné očkování odložit?

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, v den aplikace se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária, ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně 2 týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika.

Nejčastěji hlášené nežádoucí účinky

Bolestivost, citlivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, bolest hlavy, nevolnost, horečka, ospalost.

Těhotenství, kojení

V případě těhotných žen se doporučuje odložit očkování na dobu po porodu, pokud není nezbytně nutná ochrana matky proti nákaze žloutenkou typu B. V případě kojení je nutné zvážit přínos kojení pro dítě a přínos očkování pro ženu.

Upozornění

Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.