MENVEO

Vakcína proti meningokokovým nákazám skupin A, C, W135, Y určená pro dospívající od 1 roku věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

Vakcínu lze použit k primárnímu očkování pro dosud neočkované nebo jako posilovací dávku pro již očkované osoby proti meningokokové meningitidě v minulosti..

Přeočkování nebylo stanoveno.

Kdy je nutné očkování odložit?

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, v den aplikace se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária, ani větší konzumace alkoholických nápojů. Větší fyzická zátěž ani po dobu min. 2 následujících dnů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně 2 týdny. V době očkování nesmíte brát antibiotika.

Nejčastěji hlášené nežádoucí účinky

Bolest hlavy, nevolnost, vyrážka, bolestivost, zarudnutí, svědění a ztvrdnutí v místě vpichu, pocit neklidu, zvýšená teplota, zimnice.

Těhotenství, kojení

Těhotenství by nemělo zabránit očkování v případě, že existuje jasně definované nebezpečí nákazy. V době kojení je možné očkovat.

Upozornění

Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.